EnglishRussianGermanSlovak
 
 
Oksy-opakowania Drukuj Poleć znajomemu
cheko_Nowe_3.jpgZakłady Wytwórcze CHEKO są pierwszym na świecie producentem pojemników oksy-biodegradowalnych z dodatkiem modyfikatora d2w®, które są w__100% przyjazne środowisku. Oksy-biodegradowalne pojemniki mogą być produkowane z____atestowanego surowca, w_przypadku pojemników dla celów spożywczych, lub z regranulatu pochodzącego z recyklingu odpadów tworzyw sztucznych.

Dzięki dodaniu modyfikatora d2w® do polipropylenu, nasze opakowania rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę oraz pierwiastki śladowe, w przeciągu kilku lat w przeciwieństwie do kilkuset lat dla standardowego polipropylenu. Stosowana przez nas technologia pozwala na programowanie czasu rozkładu.

Parametry techniczne
Pojemniki oksy-biodegradowalne charakteryzują się takimi samymi właściwościami technicznymi i wytrzymałościowymi co opakowania tradycyjne. Zachowują ten sam połysk i wypolerowanie powierzchni w dotyku. Nadają się do zadruku. W porównaniu do biopojemników znajdują szersze zastosowanie ze względu na wyższą wytrzymałość. Zgodnie z Dyrektywą Europejską 02/72/EC, opakowania zawierające d2w® mogą być stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Warunki składowania

Oksy-opakowania wymagają takich samych warunków magazynowania jak te z_tradycyjnego polipropylenu. Zużyte mogą być poddane: recyklingowi, procesowi biodegradacji (z kompostowaniem włącznie), spaleniu lub po prostu pozostawione na_wysypisku śmieci.

Korzyści wizerunkowe

Pojemniki oksy-biodegradowalne dają wyjątkowe możliwości budowania wizerunku danej marki jako bezkompromisowo zaangażowanej w ochronę środowiska naturalnego i_odpowiedzialnej społecznie. Pozwalają na dotarcie do rosnącej grupy konsumentów dla_których priorytetem jest ochrona środowiska.

Oferta

Oferta pojemników oksy-biodegradowalnych obejmuje wszystkie typy produkowanych przez nas opakowań.